Tinklaraštyje, kuriame dalinamasi receptais, kaskart rašyti, jog tai skanus patiekalas net ir nereikia. Juk jei būtų neskanu, nesiūlyčiau gaminti :)))
O šis pyragas dar ir labai gražus. Tas jo grožis visai paprastas, neįmantrus, bet gal tame ir slypi visas žavesys. Grožį čia akcentuoju ne be reikalo. Įprastai mėgstu gaminti tortus, kurie susideda iš daugiau žingsnių ir procesų, reikalauja susikaupimo ir kruopštumo. Iš prigimties nesu kruopšti, bet tortai visada verčia pasitempti ir pasistengti, todėl man įdomu juos planuoti ir išbandyti savo jėgas – tai tarsi iššūkis. O šį pyragą dariau, nes mintyse turėjau dailaus, bet paprastai pagaminamo deserto viziją.
Man atrodo, kad tokį ar panašų receptą paslėptą kur stalčiuje turėti labai pravartu, jei mėgstate namų gamybos desertus. Tai labai paprastas pyragas su kremu ir uogomis, kuris taps ir savaitgalinio kavos ritualo, ir šventės puošmena. Kaip tik artėja Velykos!
Dar vienas privalumas, jog jį galima daryti etapais (bet nebūtinai). Biskvitus galima išsikepti iš anksto ir laikyti šaldytuve. Papuošus kremu ir uogomis, pyragą galima valgyti iš karto. Galbūt norėsis, kad jis kiek sutvirtėtų, bet tai, kad pjausite iškart nepakenks nei skoniui, nei (drastiškai) išvaizdai. Lygiai taip pat, galima pasigaminti jį ryte, o valgyti po pietų. Kadangi recepte naudojamos šviežios braškės, iš vakaro jo net nesiūlyčiau paruošti pilnai, nes nuo braškių nusidažo kremas, uogos gali kiek pavandenyti ir netekti gaivumo. Bet paruošiamuosius darbus galima pasidaryti tikrai, tarkim, išsikepti biskvitus ir pasiruošti kremą, o kitą dieną sukonstruoti.
Ir dar man patinka, kad šiam pyragui nesvarbu ar biskvitai tobulai lygūs, ar braškės supjaustytos vienodais gabaliukais, ar kremas suraitytas lyg iš geriausių kepinių katalogo, ar užteptas mentele – vis tiek jis pavyksta labai gražus. Beje, nors ir nerekomenduoju daryti iš vakaro pilnai, skanus jis būna dar kelias dienas tikrai. Ilgiau mano namuose neišbuvo 🙂
Pastebėjimai dėl kremo:
- Šio pyrago kremui ieškojau balanso – neitin mėgstu, kai dominuoja grietinėlė, todėl bandžiau įvairias jogurto ir grietinėlės proporcijas. Recepte pateikta proporcija buvo idealiausia skonio ir konsistencijos prasme. Jeigu grietinėlės skonis patinka labiau nei man, galite dėti daugiau jos ir mažiau jogurto – kremas bus standesnis ir tada tikrai nebūtina naudoti standiklio.
- Grietinėlės standiklis nėra būtinas, bet jis suteikia užtikrintumo. Esu gaminusi ir be jo, pavyksta gerai, tik kremo vingiai būna kiek minkštesni, tačiau jei pastovi šaldytuve, sutvirtėja. Jei gaminate pirmą kartą ir baiminatės, kad nepavyks kremo gražiai suformuoti ar norėsite iškart patiekti, ar reikės pyragą kažkur nuvežti, dėkite standiklį ir jauskitės ramiau. Kitą kartą mėginkite be jo ir nuspręskite, kaip labiau patinka.
Labai gražus pyragas su grietinėlės ir jogurto kremu bei braškėmis
Ingredientai.
Biskvitams (2×20 cm skersmens):
- 200 g sviesto (būtinai – kambario temperatūros)
- 125 g cukraus
- 4 kiaušiniai
- 200 g kvietinių miltų
- 1 arb. š. kepimo miltelių
- 5 g vanilės ekstrakto
- žiupsnelis druskos
Kremui:
- 200 g riebios grietinėlės
- 200 g graikiško jogurto (turi būti tirštas)
- 25 g cukraus pudros
- 2 valg. š. citrinos sulčių
- 1 arb. š. vanilės ekstrakto
- 5 g grietinėlės standiklio
Pyrago konstravimui:
- 100 g uogienės (braškių arba kitos)
- apie 270 g šviežių braškių
Gamybos eiga.
Biskvitų gamyba.
- Orkaitę įkaitinkite iki 180 laipsnių temperatūros (kepimo režimas: viršus – apačia).
- Kambario temperatūros sviestą išplakite su cukrumi, kol taps vientisa, puri masė. Užtruks apie 4 – 5 minutes.
- Muškite kiaušinį ir plakite, kol susimaišys su sviesto ir cukraus mase. Tokiu būdu įmuškite ir likusius kiaušinius.
- Įpilkite vanilės ekstraktą ir išmaišykite.
- Į atskirą dubenuką persijokite miltus su kepimo milteliais ir druska.
- Maišydami tešlą palaipsniui suberkite miltus. Maišykite tik tol, kol masė taps vientisa.
- Tešlą dalinkite į dvi dalis. Vieną dalį pilkite į kepimo formą, išlyginkite, kad tešla pasiskirstytų vienodai, taip išvengsite pyrago nelygumų.Biskvitus kepu 20 cm skersmens silikoninėje kepimo formoje. Naudojant ne silikoninę kepimo formą, ištepkite ją riebalais. Kepimo laikas 20 – 25 minutės – stebėkite, kai gražiai paruduoja.
- Iškepusius biskvitus atvėsinkite, geriausia – bent kelias valandas. Jeigu biskvitus kepate iš anksto, susukite kiekvieną į maistinę plėvelę arba foliją ir laikykite šaldytuve iki sutepimo.
Kremo gamyba.
- Grietinėlę su cukraus pudra išplakite iki standumo.Plakite dideliu greičiu, o kai pradeda tirštėti – stebėkite grietinėlės konsistenciją. Pasistenkite plakimą baigti tuomet, kai grietinėlė tampa standi, bet dar neatsirado nedidelių, į varškę panašių dalelių – išplakta grietinėlė laiko formą ir yra glotni, o ne „varškinės“ tekstūros.
- Kai grietinėlės standumas atrodo tinkamas, įpilkite citrinos sultis, išmaišykite.
- Sudėkite jogurtą ir paplakite, kol masės susimaišys.
- Pačioje pabaigoje dėkite grietinėlės standiklį, jeigu jį naudojate ir gerai išmaišykite, kad pasiskirstytų.
- Jeigu turite laiko iki pyrago konstravimo, kremą palaikykite šaldytuve. Galima kremą pasiruošti iš vakaro ir ryte sukonstruoti pyragą.
Pyrago konstravimas.
- Abu biskvitus ištepkite uogiene, užtenka padengti plonu jos sluoksniu.
- Braškes supjaustykite išilgais, ne storais gabalėliais.
- Dekoruokite pirmąjį biskvitą. Kremą įdėkite į konditerinį švirkštą arba tepkite naudodami mentelę. Man patinka pažaisti – daryti gražius kremo vingius, bet tai nėra būtina, nes uždėjus braškes, dalis vingių pradingsta.
- Paskirstę apie pusę kremo ant pirmojo biskvito, sudėkite supjaustytus braškių gabalėlius. Nepamirškite, kad ant viršaus dėsite antrąjį biskvitą, todėl stenkitės uogas paskleisti tolygiu sluoksniu.
- Dėkite ant antrojo biskvito kremą, braškes. Tuomet jį užkelkite ant pirmojo biskvito.
- Jeigu pyragą valgysite vėliau, dėkite jį į šaldytuvą, kad kremas pastingtų. Arba ragaukite iškart – juk šiek tiek pabėgęs kremas skoniui netrukdo!
Parašykite komentarą