Nors esu žmogus, kuris apie maistą ir naujas tendencijas šioje srityje žino nemažai, kaliaropę atradau visai neseniai. Ir kur jos buvo visą mano gyvenimą?
Tai nereikli ir viena iš dažniausiai mūsų šalies daržuose auginamų daržovių. Dar vadinama ropiniu kopūstu, todėl tarsi norėtųsi ją priskirti prie ropių, tačiau pasirodo, tai – grynakraujė baltagūžių kopūstų giminaitė, pasižyminti kopūstinėms daržovėms būdingomis savybėmis.
Ar žinojote, kad kaliaropės turi daugiau vitamino C nei, pavyzdžiui, apelsinai? Aš ne. Taip pat jos gausios B grupės vitaminų, turi geležies, kalcio, fosforo, magnio, biotino, mangano. Trumpai tariant, tai labai naudinga daržovė ir be to, tikrai skani.
Ar žinojote, kad kaliaropės turi daugiau vitamino C nei, pavyzdžiui, apelsinai?
Jos skonis – švelnus ir salstelėjęs, o paruošimo būdų – begalė. Pasirodo, valgyti galima ir stiebą, ir lapus – pastaruosiuose naudingų medžiagų yra daugiau nei stiebe. Lapus tinka dėti į salotas, sriubas ar troškinius. Kaliaropių stiebas vartojamas šviežias, keptas, virtas, troškintas, tinka sriuboms gaminti.
Beje, skanesnės yra mažesnės kaliaropės, o didesnes geriau naudoti sriuboms, troškiniams.
Kaliaropė su anakardžių riešutais
Tai yra mano mėgstamiausias kaliaropės paruošimo būdas (kol neatradau geresnio). Daugiausiai laiko užima kaliaropės pjaustymas, o visą kitą padarysite per 10 minučių.
Ingredientai.
2 asmenims (užkandis arba garnyras prie pagrindinio patiekalo).
- 2 vidutinio dydžio kaliaropės.
- 30 g anakardžių.
- 1 valg. š. kokosų aliejaus.
- 2 arb. š. česnako granulių.
- 1,5 cm dydžio imbiero gabaliukas.
- Druskos ir pipirų.
- Sauja kalendros.
Gaminimas.
- Įjunkite orkaitę iki 200 laipsnių (režimas viršus – apačia).
- Kaliaropes nulupkite ir supjaustykite plonais gabalėliais. Naudoju daržovių skustuką, pjaustau pailgomis juostelėmis, vėliau griežinėliais. Jie gali būti skirtingo dydžio, svarbu, kad būtų vienodo plonumo.
- Supjaustytas kaliaropes dubenyje sumaišykite su skystu aliejumi, česnakų granulėmis, tarkuotu imbieru, druska, pipirais. Kaliaropes išdėliokite ant skardos (aš kepimui naudoju silikoninį kilimėlį, tinka ir kepimo popierius) ir dėkite į orkaitę 8-10 minutėms. Stebėkite, ar stipriai neruduoja plonesni gabaliukai.
- Tuo tarpu sausoje keptuvėje pakepinkite anakardžius, kol lengvai paruduos. Palaukite kelias minutes, kol šiek tiek atvės ir pasmulkinkite peiliu arba grūstuvėje. Mėgstu įvairių dydžių gabaliukus, todėl palieku ir didesnių, nesmulkinu visko iki trupinių.
- Kai kaliaropė iškepa, sumaišykite su smulkinta kalendra ir riešutais. Jeigu kalendros nemėgstate, keiskite petražolėmis ar kitomis mėgstamomis žolelėmis.
Skanu ir šiltos, ir kai atvėsta. Mėgstu tokiu būdu kaliaropes pagaminti, kai valgome mėsos kukulius su bulvių koše, ryžius su lašiša ar makaronus tagliatelle. Tinka prie labai daug patiekalų, išbandykite!
Kaliaropė su anakardžių riešutais
Ingredientai.
- 2 vnt. vidutinio dydžio kaliaropės
- 30 g anakardžių riešutų
- 1 valg. š. kokosų aliejaus
- 2 arb. š. česnako granulių
- 1,5 cm imbiero
- 1 saujelė šviežios kalendros
- druskos ir pipirų pagal skonį
Gamybos eiga.
- Įjunkite orkaitę iki 200 laipsnių (režimas viršus – apačia).
- Kaliaropes nulupkite ir supjaustykite plonais gabalėliais. Pravartu naudoti daržovių skustuką, kurio dėka supjaustysite kaliaropę vienodo plonumo gabalėliais.
- Supjaustytas kaliaropes dubenyje sumaišykite su skystu aliejumi, česnakų granulėmis, tarkuotu imbieru, druska, pipirais.
- Kaliaropes išdėliokite ant skardos (ant silikoninio kilimėlio ar kepimo popieriaus) ir dėkite į orkaitę 8–10 minutėms. Stebėkite, ar stipriai neruduoja plonesni gabaliukai.
- Sausoje keptuvėje pakepinkite anakardžius, kol lengvai paruduos. Palaukite kelias minutes, kol šiek tiek atvės ir pasmulkinkite peiliu arba grūstuvėje.
- Iškepusią kaliaropę sumaišykite su smulkinta kalendra ir riešutais.
Parašykite komentarą