Burokėlis mūsų namuose yra itin mėgstama daržovė, ir, kaip sužinojau šiemet, mano vyro pati mylimiausia. O aš daugybę metų buvau įsitikinusi, kad šioje pozicijoje karaliauja pomidoras. Taigi, turbūt nenustebins, jog ir barščiai pas mus verdami gana dažnai. Mano vyras apskritai labai mėgsta sriubą, todėl planuodama maistą, stengiuosi, jog valgytume ją bent kartą per savaitę. Mano ryšys su sriuba yra ne toks tvirtas. Skanią sriubą vertinu, tačiau dažniau nei kartą per savaitę valgyti nenoriu.
Gyvenime buvo ir laikotarpis, kai į sriubas net pažiūrėti nenorėjau. Kai gydžiausi kraujo vėžį, galėjau valgyti tik termiškai apdorotą maistą, todėl didžiąją raciono dalį sudarė troškiniai, sriubos ir kiti virti valgiai. Po tokio pusmečio dar ilgai sriubos nemėgau vien dėl prisiminimų. Paskui po truputį prisijaukinau – išvirusi sriubos vyrui, nedidelį dubenuką suvalgydavau ir pati.
O ši trinta burokų ir kokosų pieno sriuba yra visiškai mano skonio – sodraus ir salstelėjusio burokų skonio, kreminės ir švelnios tekstūros. Ir pagaminama itin greitai.
Ingredientai.
3 – 4 porcijos.
- 2 dideli burokai (apie 700 g), iškepti orkaitėje*.
- 1 vidutinio dydžio morka (apie 100 g).
- 1 saliero stiebas (nebūtina).
- 20 g šviežio imbiero.
- 1 valg. š. alyvuogių aliejaus.
- 1 arb. š. kumino sėklų.
- 500 ml mėgiamo sultinio.
- 1 valg. š. raudono vyno acto.
- 1 laimo sulčių.
- 1 arb. š. druskos.
- 0,25 arb. š. juodųjų pipirų.
- 1 ind. kokosų pieno (apie 400 ml).
Gamyba.
* Sriubai naudoju orkaitėje keptus burokus – dažniausiai įdedu į orkaitę tuo metu, kai kepu duoną. Nelupti ir įsukti į foliją jie kepa 230 laipsnių temperatūroje apie valandą. Rekomenduoju naudoti būtent keptus orkaitėje, nes tokiu būdu geriau atsiskleidžia jų skonis.
- Kubeliais supjaustykite morką, saliero stiebą ir imbierą.
- Grūstuvėje pasmulkinkite kumino sėklas.
- Nulupkite keptus burokus ir supjaustykite kubeliais.
- Įkaitinkite puodą su šaukštu aliejaus, sudėkite morkos, saliero ir imbiero gabaliukus, kumino sėklas ir kepkite 2 minutes, kartas nuo karto pamaišykite.
- Suberkite burokų kubelius ir vis pamaišant troškinkite dar kelias minutes.
- Supilkite sultinį, palaukite, kol pradės burbuliuoti ir leiskite pavirti 6 minutes ant vidutinio kaitrumo ugnies.
- Supilkite raudono vyno actą, laimo sultis, berkite druską ir pipirus ir leiskite dar minutę pavirti.
- Nukelkite nuo ugnies, supilkite kokosų pieną, išmaišykite ir blenderiu sutrinkite iki vientisos tekstūros. Grąžinkite ant ugnies kelioms minutėms.
- Paragaukite, ar netrūksta druskos bei pipirų.
Patiekimui – jogurtas su žolelėmis:
- 4 valg. š. natūralaus jogurto.
- po 1 arb. š. šviežios kalendros ir mėtos.
- Keli šaukštai ar daugiau lukštentų kanapių sėklų.
Jogurtą sumaišyti su smulkintomis žolelėmis. Į sriubą dėti vieną ar kelis šaukštus jogurto su žolelėmis ir šaukštą kanapių sėklų. Sunku patikėti, kokį gerą skonį šiai sriubai suteikia mėtos!
Kitos patiekimo variacijos:
- Minkštas ožkų pieno sūris.
- Džiovinti ir išmirkyti grybai su smulkintais krapais.
Burokėliai nuostabiai dera su ožkos sūriu arba grybais, ypač baravykais, todėl neabejoju, kad šie priedai puikiai tiks ir su šia sriuba.
p.s. Po vakarienės paklausiau savo burokų mylėtojo, galbūt dabar jau ši sriuba bus mėgstamiausia. „Labai skani sriuba, bet paprasti barščiai buvo ir bus mano mėgstamiausias patiekalas“, – nuskambėjo įvertinimas.
Parašykite komentarą